Tropikmeyveci Bahcesi -Aralik2009

Değerli tropikmeyveci.com dostları,

Aralık ayı, meyve yetiştiriciliğinde kısmen rahat geçer.  Ama bu ayın benim için önemli ve güzel tarafı; yetiştirmeye çalıştığım bazı ağaçların meyvelerinin bu ay hasat ediliyor olması.

 

Bu ay içersinde son kalan Feijoa meyveleri ve Kumkuatların toplanmasından sonra. Birçok üyemize ve değerli dostlarımıza, tadına bakabilmeleri ve beğenilerini ölçmek amacıyla meyve gönderdim. Kendi yetiştirdiğim meyveler dışında talebi karşılayabilmek için Azerbaycan’daki değerli dostlarımdan da destek aldım. Genel olarak Feijoa ve Kumkuat meyvesinin beğenildiğini söyleyebilirim. Yüzlerce kişi arasından sadece 2 kişi beğenmediğini belirtti. Gelen yorumları ve kendi tecrübelerimi  “Tropik Meyvelerin Aromaları” başlıklı bir makalede yayınlayacağım.

 

Bu ay alev renkli muhteşem Üvez(Sorbus) ağaçlarının tüm güzelliğini sergiledikleri ve son kalan meyveli ağaçların hasatlarını yaptığımız bir ay. Bu arada yılın son fotoğraflarını çektim ve yayınlamayı düşündüm.

Bu ayki en sıradışı olay ise ilk defa White Sapote meyvesinin tadına bakmam oldu (aşağıdaki ilk fotoğrafta görünen meyve)

Bir sonraki “Tropik Meyvelerin Aromaları” yazımda görüşmek üzere

 {gallery}phocagallery/Aralik-2009:150:120:0:0:jquery_colorbox:Artistic{/gallery}

 

4 Comments

 1. Mustafa Şengül

  Merhaba;
  Dün Kargo gönderinizi aldım. Çok teşekkür ederim.
  AKşam paketi açtığımda, hissettiğim hoş kokunun etkisi hala devam ediyor. Bu sebeple kokularını sindirebilmek için, meyveleri yemeden biraz daha koklamak için bekletiyorum.
  Bereketli, hasatlarınızın devamını dilerim.
  Saygılarımla

   
 2. gürkan erduvan

  telefon numaranızı yazarsanız sevinirim istanbulda tropikal meyva fidan satışı yapmaktayım satış için değişik ürünler lazım telefonum 05342925640 ararsanız sevinirim

   
 3. Ali Bey,
  Bu sene Feijoa’ yı Kasım ayı başlarında hasat ettik. Gelecek sene Kasım ayı başında bana mail atarsanız size gönderebilirim. Hangi meyvnin hangi ayda hasat edildiğini ilerki günlerde sizler için yazacağım. İlginiz için teşekkür ederim.
  Tropikmeyveci

   
 4. Sayın Tropik meyveci feijoa meyvelerinizden tatmayı çok istiyorum.Elinizde varsa bana da gönderebilirmisnz?

   

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.