Tropikmeyveci Bahcesi -Aralik2009

Değerli tropikmeyveci.com dostları,

Aralık ayı, meyve yetiştiriciliğinde kısmen rahat geçer.  Ama bu ayın benim için önemli ve güzel tarafı; yetiştirmeye çalıştığım bazı ağaçların meyvelerinin bu ay hasat ediliyor olması.

 

Bu ay içersinde son kalan Feijoa meyveleri ve Kumkuatların toplanmasından sonra. Birçok üyemize ve değerli dostlarımıza, tadına bakabilmeleri ve beğenilerini ölçmek amacıyla meyve gönderdim. Kendi yetiştirdiğim meyveler dışında talebi karşılayabilmek için Azerbaycan’daki değerli dostlarımdan da destek aldım. Genel olarak Feijoa ve Kumkuat meyvesinin beğenildiğini söyleyebilirim. Yüzlerce kişi arasından sadece 2 kişi beğenmediğini belirtti. Gelen yorumları ve kendi tecrübelerimi  “Tropik Meyvelerin Aromaları” başlıklı bir makalede yayınlayacağım.

 

Bu ay alev renkli muhteşem Üvez(Sorbus) ağaçlarının tüm güzelliğini sergiledikleri ve son kalan meyveli ağaçların hasatlarını yaptığımız bir ay. Bu arada yılın son fotoğraflarını çektim ve yayınlamayı düşündüm.

Bu ayki en sıradışı olay ise ilk defa White Sapote meyvesinin tadına bakmam oldu (aşağıdaki ilk fotoğrafta görünen meyve)

Bir sonraki “Tropik Meyvelerin Aromaları” yazımda görüşmek üzere

 {gallery}phocagallery/Aralik-2009:150:120:0:0:jquery_colorbox:Artistic{/gallery}

4 Comments

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.