Aşılama

Meyve Ağaçlarında Aşılama

Göz Aşısı

  Değerli ziyaretçiler Aşılama konusundaki ikinci makalede ve içersindeki görsel dosyalarda temel aşı çeşitlerinden Göz Aşısının nasıl yapıldığını detaylarıyla bulabilirsiniz. Aşağıdaki ilk kayıtta Şahdutlarda yaptığımız Durgun Göz Aşısı yer almakta. Bu kayıtta Aşı yapan Ustanın ne kadar hızlı aşı yaptığını göreceksiniz. Tabiiki bizim amacımız Göz aşısını öğretmek olduğu için sizlere adım adım ve detaylı bir göz aşısı kaydı yaptık. Burada değerli arkadaşım Ziraat Mühendisi Selahattin Bey’e de katkılarından dolayı teşekkürlerimi sunmak isterim. İlerki günlerde yine yayınlayacağımız aşılama çeşitlerinin birçoğunu da […]

Meyve Ağaçlarında Aşılama-Dilcikli İngiliz Kalem Aşısı

{arimagnify src=images/stories/videos/dilcikli/Dilcikli1.jpg}{/arimagnify} Bu yıl başında tropikmeyveci.com’ da yapmak istediğimiz yenilikleri açıklarken bunlardan en önemlilerinin Aşılama ile ilgili bilgi, resim ve film paylaşımı ile sadece tropikal ve sıradışı ağaçlarla ilgili bilgilerin tartışılacağı bir forum açmak idi. Forum konusunu daha sonraki günlere bırakarak aşılama konusuna öncelik vermek istiyorum.   

Meyve Ağaçlarında Aşılama- Aşı Çeşitleri ve Aşılama ile ilgili herşey

Değerli Ziyaretçiler, Geçen yıl Youtube ‘a yüklediğim, değerli arkadaşım Ziraat mühendisi Selahattin Hoca’ nın Bereket Tv için çekmiş olduğu aşılama ile ilgili her türlü bilgileri bulabileceğiniz video’ ları siteye ekledim. Bu yöntemlerin dışında onlarca aşılama çeşidi var fakat bu yıl için bu kadarının yeterli olduğunu düşünüyorum.  iyi günler dilerim Tropikmeyveci.