Sebze Zamanı !

Bu ay, ağaçların bakım işlemlerinin yanında sebze fidelerinin viyollerde çimlendirilmesi ve dikimi konusunda çok yoğun çalışmalarla geçti. Çok yağmurlu bir sezon geçirdiğimizden birçok sebze ve fidenin dikim işlemini geciktirdik çünkü toprak çok nemli olduğundan, tohumların çürümesi tehlikesi vardı.

Nisan’ ın ilk haftası iki arkadaşımın gönderdiği toplam 40 kadar Enginar fidesini bahçede sebze için ayırdığım kısma diktim. Sebzecilik ,özellikle de Enginar konusunda acemilik olduğu için sanırım biraz sık dikmişim.  Bir Enginar hayranı olarak neden bu kadar yıl geç kalmışım üzüldüm gerçekten.

Bu sene bir arkadaşımdan aldığım 15′ e yakın Fasülye çeşidi, Patlıcan , Salatalık 6-7 çeşit domates , 2 çeşit karpuz ve 10 çeşit kabak tohumu çimlendirdim. Nisan’ ın son haftasında toprağa şaşırtmayı planlıyorum. Maalesef dolmalık biber fidesi ve tohumunu satın almayı atlamışım.

 

One Comment

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.