Pikan Cevizi Fidanı ve kaliteli türlerin üretim çalışmaları

Pikan_Meyvesi

Değerli ziyaretçilerimiz,

Tropikmeyveci olarak yıllardır yapmakta olduğumuz araştırmalarda büyük mesafeler aldığımızı gururla açıklamak isteriz. Akademik olarak Türkiye ve Amerika ‘dan bize destek veren bilimadamları ile yaptığımız çalışmalar neticesinde ülkemizde meyvecilik konusunda sonuca yakın aşamalar gerçekleştirdik. Bunların somut neticelerini bu yıldan itibaren görmeye başlayacağız ve bizler sonuca ulaştıkça bunları size buradan duyuracağız.

www.tropikmeyveci.com’u takip edenlerin şu ana kadar bu kadar iddialı sözleri bizden duyduklarını sanmıyoruz. Yıllardır bir kısmı araştırma ve bir kısmı adaptasyon ve deneme düzeyinde çalışmalar yaptık ve takipçilerimizin beklentilerine cevap vermeyi sonuç almadan veremedik, vermedik. Bunun farkında ve bilincindeyiz.

İnsanlara sadece yeni fikirler aktarmak yeterli değil diye düşünüyoruz. Bu durum üzerimizde bir baskı yarattı ve kendimizi sizlere karşı sorumlu hissettik. Yeni bir türü tanıtmanın yanında onu sizlere ve üreticilere sunmak da mecburiyetindeyiz. Eğer bunu yapmazsak , bizim yerimize başkaları yaparsa ve insanlardan o başkaları hakkında şikayetler gelirse bizim söyleyecek sözümüz kalmıyor. Çünkü o aşamayı yaşamamak için biz fidan üretmedik, üretseydik belki de bizden fidan alacaklardı ve belki de memnun kalacaklardı ama bu disiplinli ve ülkemize değer anlamında bir şeyler katacak şekilde olamayacaktı fırsatçı olmak istemedik etkileyici, sürükleyici ve belirleyici olmak istedik..

İşte ağaçsever, üretici ve meraklılardan oluşan değerli ziyaretçilerimiz; bu nedenle yoğun bir çalışmaya girdik heyecan verici ve meraklısını tatmin edecek harika fidan çeşitleri üretmek için.

Bütün çalışmaların detaylarını açıklamayacağız şu an için. Çünkü emeğimize değeceğini düşündüğümüz ve piyasada ortaya koyduğumuz sinerjiden doğan potansiyeli de karşılayacak şekilde ve fırsatçılara imkan vermeden gelen talepleri karşılamak istiyoruz. Birçok fidan üreticisinin bu siteyi takip ettiğini biliyoruz. Biz araştırmayı yapıyoruz, onlar ise ticarete döküyor (Örnek Yabani İğde). Bunun tedbirini almak gereğinden dolayı şimdilik durum bu şekilde olacak.

Güncel olarak bu günlerde Pikan Cevizi Fidanı ile ilgili olarak çok fazla istek ve soru geldiği için ayrıca o konudaki çalışmalarımıza hız verdik. Bu kapsamda başlangıç olarak talep eden ziyaretçilerimize Aşısız Pikan Cevizi Fidanını uygun fiyatlardan satışa sunduk. Aşılı Pikan Cevizi Fidanı konusunda ise Mayıs ayında tüplü olarak sizlere temin edebileceğimizi de belirtmek isterim.

Yeni bir satış sitesi kurma çalışmamız neredeyse bitmek üzere(http://satis.tropikmeyveci.com). Size sunabileceğimiz türlerin listesini yaptık. Sizleri tatmin edeceğini düşündüğümüz inanılmaz güzel şeyler var ;

Bildiğiniz gibi Aşılı Feijoa’ ları ve Şahdut’ları 2011 de sizlere sunmaya başladık. Bunun yanında;

 

Aşılı Güz Zeytini

Aşılı Goumi

Dev Ayva

Kırmızı Ayva

Ülkemizde henüz üretilmeyen harika! Naşi çeşitleri

Pikan Cevizi Çeşitleri

ve

ismini büyük miktarda üretimini tamamlamadan açıklamayacağımız adı bizde saklı bizce olağanüstü türler. Ama kısaca özetlemek gerekirse sadece tropikal değil birçok meyvenin de en lezzetli ve ticari türleri…

Evet hayal ettik , araştırdık, denedik, büyük zaman, para harcadık ama inandık ve yola devam ediyoruz. Eminim ki iyi birşeyler yaptığımız sürece karşılığını birlikte göreceğiz!

Saygılarımızla

Tropikmeyveci

4 Comments

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.