Aşılı Che Fidanı Satışı Devam ediyor.

med-cudrania-tricuspidata

Değeri ziyaretçiler bu sene yaklaşık 50 civarı üretebildiğimiz bu harika ağacın bütün fidanlarını yoğun talep üzerine satışa sunduk. İlk etapta 20 fidanlık bir bahçe kurmayı planlıyordum fakat talep fazla gelince Che bahçesi kurma planını gelecek seneye erteledim şu anda sadece 5 Anaç ile sizlere üretim yapmaya devam edeceğim. Herkes bir an önce Che fidanı istediği için 1- 1,5  ay önce aşı yapılmış fidanları büyümeden göndermek durumunda kaldık. Aslında Ağustos ayına kadar büyümesini bekleyerek sizlere göndermek en iyisi olacaktı.

2 adetten fazla dişi Che fidanı alan herkese 1 tane de erkek che fidanı almalarını öneriyoruz. Ayrıca ürettiğimiz Che ‘lerin dikensiz ve çekirdeksiz tür olduğunu da belirtmek isterim. Önümüzdeki günlerde Che ile ilgili fotoğraflar paylaşacağız . Üretimin çok kolay olmadığını söylemek isterim. Yaklaşık 300 civarı denemeden sadece 50 tane üretebildik. Önümüzdeki yıllarda başarı oranını yükseltecek çok şey öğrendik. 6 ay uykularımız kaçtı. Hatalarımızı düşündük ve 4.senede üretmeyi başardık. İnşallah daha fazla üretebileceğiz.

Saygılarımla

Tropikmeyveci

 İlk Che Fidanı

Aşılı Che nin yaprakları

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.