Doğa Dostları – Yusuf Ustaoğlu

 

yusufustaoglu

Yusuf Abi ile nasıl tanıştık tam olarak hatırlamıyorum ama ilk konuşmamızda ve sonraki günlerde, kendisinin araştırmacı ve kendi değerlerimizi, bitki türlerimizi korumaya ve çoğaltmaya yönelik çalışmalarını gördüm. Her zaman kendisini büyük bir saygı ve sevgi ile anıyorum. Değerli çalışmalarında başarılar diliyor ve kendi kaleminden biyografisini sizlere sunmak istiyorum. 


1955 Yılında Samsun/ Terme de doğdum. İlk okulu Hüseyin Mescit beldesinde , Orta okulu 
Terme Ortaokulunda okudum. 1971 Yılında Ankara TAPU VE KADASTRO MESLEK LİSESİ ne girdim. 1974 Yılında mezun olduktan sonra aynı yıl Kadastro Fen memuru olarak Bayburt a tayin oldum. Sonra sırasıyla Keşap, Maçka da görev yaptım. 1984 Yılında Arsin Kadastro Müdürlüğüne tayin oldum. Aynı Müdürlükte 1985 Yılında Kontrol memuru ; 1991 Yılında da Müdür yardımcısı oldum. 
1991 Yılında A.Ü.İş İdaresi bölümünü bitirdim. 2002 Yılında Trabzon Kadastro
Müdür Yardımcılığına atandım. 2003 Eylül ayında 29 Yıl hizmet yılı itibariyle emekli
oldum.
Tarıma olan hevesimden dolayı şimdi bu işi profesyonelce yapmaya çalışıyorum.

Tüm emeklilere tavsiye olunur.

Asıl mesleğinin haricinde hobi olarak bir şeyler üretmek , insana tarifi imkansız bir haz ve zevk vermektedir.Bu hobi özellikle toprak olunca.
Çalışanların günlük iş stresini toprağa boşaltarak rahatlamaları gerektiğine inancından dolayı , toprakta bir şeyler üretme gayreti içine girdim. 

Ülkemizdeki mazisi 10 yılı geçmeyen Pepino ve Feiko(FEİJOA) meyveleri ile diğer tropikal ve egzotik meyveleri sanal alem aracılığı ile alakadarlara tanıtmayı amaçladım. Bu meyveler bana göre gerçekten Harika meyvelerdir.Özellikle Pepino nun üretimi son derecede basit olup aynı sezonda dikilip , meyvesini alabilmek , bu meyveye ayrıcalık katmaktadır.Turizm bölgelerimizde bu meyveyi üretip , pazarlamasını yapanların iyi bir kazancı olacağı kanaatindeyim. 

Ayrıca hobilerim arasında : bir çok meyvenin çelik ve tohumla üretimi gelmektedir.

5 Comments

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.