Doğa Dostları – Yusuf Ustaoğlu

 

yusufustaoglu

Yusuf Abi ile nasıl tanıştık tam olarak hatırlamıyorum ama ilk konuşmamızda ve sonraki günlerde, kendisinin araştırmacı ve kendi değerlerimizi, bitki türlerimizi korumaya ve çoğaltmaya yönelik çalışmalarını gördüm. Her zaman kendisini büyük bir saygı ve sevgi ile anıyorum. Değerli çalışmalarında başarılar diliyor ve kendi kaleminden biyografisini sizlere sunmak istiyorum. 


1955 Yılında Samsun/ Terme de doğdum. İlk okulu Hüseyin Mescit beldesinde , Orta okulu 
Terme Ortaokulunda okudum. 1971 Yılında Ankara TAPU VE KADASTRO MESLEK LİSESİ ne girdim. 1974 Yılında mezun olduktan sonra aynı yıl Kadastro Fen memuru olarak Bayburt a tayin oldum. Sonra sırasıyla Keşap, Maçka da görev yaptım. 1984 Yılında Arsin Kadastro Müdürlüğüne tayin oldum. Aynı Müdürlükte 1985 Yılında Kontrol memuru ; 1991 Yılında da Müdür yardımcısı oldum. 
1991 Yılında A.Ü.İş İdaresi bölümünü bitirdim. 2002 Yılında Trabzon Kadastro
Müdür Yardımcılığına atandım. 2003 Eylül ayında 29 Yıl hizmet yılı itibariyle emekli
oldum.
Tarıma olan hevesimden dolayı şimdi bu işi profesyonelce yapmaya çalışıyorum.

Tüm emeklilere tavsiye olunur.

Asıl mesleğinin haricinde hobi olarak bir şeyler üretmek , insana tarifi imkansız bir haz ve zevk vermektedir.Bu hobi özellikle toprak olunca.
Çalışanların günlük iş stresini toprağa boşaltarak rahatlamaları gerektiğine inancından dolayı , toprakta bir şeyler üretme gayreti içine girdim. 

Ülkemizdeki mazisi 10 yılı geçmeyen Pepino ve Feiko(FEİJOA) meyveleri ile diğer tropikal ve egzotik meyveleri sanal alem aracılığı ile alakadarlara tanıtmayı amaçladım. Bu meyveler bana göre gerçekten Harika meyvelerdir.Özellikle Pepino nun üretimi son derecede basit olup aynı sezonda dikilip , meyvesini alabilmek , bu meyveye ayrıcalık katmaktadır.Turizm bölgelerimizde bu meyveyi üretip , pazarlamasını yapanların iyi bir kazancı olacağı kanaatindeyim. 

Ayrıca hobilerim arasında : bir çok meyvenin çelik ve tohumla üretimi gelmektedir.

 

5 Comments

 1. bahtiyar02

  Yusuf USTAOĞLU Hocamla internette pepino ve tropikal meyveleri araştırmam esnasında karşılaşmış ve kendisiyle telefonla görüşmüştüm.Kendisi gerçektende yardım sever ve bilgili fedakar bir Hocam.Feiko(FEİJOA), Mayer limon,Goji beriy ve kumkat ağaçlarını ilk kez kendisini sayesinde tanıştım.İyiki varsınız sevgili hocam Yusuf USTAOĞLU.Adıyaman\’dan sevgiler saygılar

   
 2. SERKAN BAŞAK

  Merhaba Yusuf bey ben Ç.KALE BİGA dan Serkan BAŞAK adresinizi Ahmet Ziya ÖZKAN dan aldım daha önce ona fidan yollamışşınız bende aşgadaki meyve fidanlarının fiayatlarını öğrenmek istiyorum telefon numaram 0544 387 48 84 ilginize şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar Ahmet ZİYA beyin önerdikleri:
  PİKAN CEVİZİ–GAJİ BERY–FE İJOA–ÇİKOLATALI TRABZON HURMASI–WHİTE SOPOTE–ŞİLİ GUAVASI–YABAN MERSİNİ–KARAYEMİŞ

   
 3. Alpaslan ÇAKICI

  Selamün Aleyküm, Yusuf ağabeyim, Artvin’deki bir kaç çeşit haricinde bölgelerinde tamamen yok olmuş Karadeniz Zeytin çeşitlerinin her birinden devlet zeytin gen bankası yerli çeşitler kolleksiyon bahçesinde buldum ve her birinden aşı dalları temin edebilirim. bu çeşitleri sizin seranızda köklendirip veya aşı ile çoğaltıp yok olmalarını engellememiz mümkün mü?
  KARADENİZ BÖLGESİ ZEYTİN ÇEŞİTLERİ
  Ağaç No:1
  Butko
  Görvele
  Marantelli
  Otur
  Patos
  Samsun Salamuralık
  Samsun Tuzlamalık
  Samsun Ufak Tuzlamalık
  Samsun Yağlık
  Satı
  Sinop No:2
  Sinop No:4
  Sinop No:5
  Sinop No:6
  Trabzon Yağlık
  Samsun Kırmızı Tuzlamalık
  Tuzlamalık

   
 4. Orhan BAKAN

  Abdurrahman bey merhaba,

  Kahve ağacı fidesine ihtiyacım var. Nasıl ve ne şekilde tedarik edebilirim. Yardımlarınızı esirgemezseniz çok sevineceğim.
  İyi çalışmalar dilerim.

   
 5. Tropik Meyveci

  4 farklı çeşit kahve fidanı üretiyoruz fakat sonbahardan önce satışa koymayacağız.

   

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.