Yeni Tropikal Sera İnşaatı

 

Değerli Ziyaretçiler,

Uzun zamandır hayalini kurduğum Tropikal Ağaçlar için Sera yapımını nihayet bitirdik. Şimdi birçok tropikal meyve ağacını direkt olarak toprağa dikerek bir Anaç parseli oluşturmak istiyorum. Ayrıca yoğun olarak gelen tropikal meyve taleplerini az da olsa karşılamak istiyorum. Bulunduğum bölge bazı türlerin dış ortamda yetişmesine uygun olmakla birlikte riski göze alamayacağımız bazı türleri iç ortamda yetiştireceğiz.

Ayrıca Türkiye’nin ve Dünyanın her bölgesinden gelen tropikal meyve severlerin zevkle gezeceği zengin bir ortam oluşturacağız. Liçi, Longan , Mango , Cherimoya, değişik Guava türleri ve daha niceleri.

 

Comments

comments

6 Comments

 1. Abruhham Bey hayırlı olsun yaptıklarınızı zevkle takip ediyorum. Dilerim herşey gönlünüzce olur. İnşallah ziyaretinize de geleceğim. Benimde Ayvalık’ta küçük çaplı planlarım var bu konuda fikirlerinizi alacağım

   1. Okan

    Abdurrahman bey eşim taylandlı ve durian meyvesi arıyorum sizde mevcutmudur acaba bilgi verirseniz çok sevinirim birde seranız nerede bulamadım

 2. Tolga

  Merhaba Abdurrahman bey;
  Yeni seranızda sizinle tanışma fırsatı bulduk. Özenle yetiştirdiğiniz fidanlarınızı bize tanıttığınız ve PawPaw fidanı için çok teşekkürler. Pasiflora meyvesi hiç yememiştim, ailecek tadını çok beğendik. Kısmetse sonbaharda Longan ve çilek guava için alışverişe geleceğiz. Kolay gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.